Archiwum aktualności

Wizyta Policjantów IPA z Halle

W dniach 29.05 – 04.06.2016r Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Bydgoszczy gościła delegację IPA z miejscowości Halle Niemcy. Wizyta odbywała się na zasadzie wymiany członków IPA / International Police Association/ region Bydgoszcz.

Nasi przyjaciele podczas wizyty spotkali się między innymi z Komendantem Wojewódzkim Policji  w  Bydgoszczy,  z Komendantem Miejskim Policji w  Bydgoszczy, Prezydentem Inowrocławia i Komendantem Powiatowym Policji w Inowrocławiu.

Policjanci z Niemiec zwiedzili Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy , zaplecze logistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Wydział Ruchu Drogowego, Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu, strzelnicę, zapoznali się ze sposobem szkoleń  policyjnych czworonogów. Oprócz spotkań oficjalnych  zaprezentowaliśmy im uroki naszego województwa między innymi   Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, tężnie w Inowrocławiu, Gród Piasta w Chomiązy Szlacheckiej a także walory turystyczne Bydgoszczy w tym starówkę i wyspę Młyńską. Policjanci z Niemiec  oddali hołd i złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Męczeństwa na Starym  Rynku. Ważnym elementem wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy i wymianie stażowej policjantów z Regionu IPA Hale i Regionem IPA Bydgoszcz. Z okazji Dnia Dziecka przekazali liczne nagrody  dla dzieci.

Wymiana doświadczeń na poziomie międzynarodowym dla polskich i zagranicznych policjantów jest ważnym elementem codziennej służby, pozwala na poznanie metod i sposobów zwalczania przestępczości  a także wymianę doświadczeń pomiędzy policjami z różnych krajów a przy okazji zawieranie kontaktów przyjacielskich i towarzyskich.

 

Autor: Sławomir Szeląg, Foto: Sławomir Szeląg
Publikacja: st. post. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony