JUBILEUSZ 25-LECIA SEKCJI POLSKIEJ IPA

JUBILEUSZ - 25 LAT KUJAWSKO-POMORSKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ INTERNATIONAL POLICE ASSOCIATION SEKCJA POLSKA

Data publikacji 03.10.2017

W dniach od 28 września do 01 października 2017 roku na terenie Bydgoszczy odbyły się uroczystości związane z obchodami 25 rocznicy powstania: KUJAWSKO-POMORSKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ MIĘDZYNARODOWEGO STOWARZYSZENIA POLICJI - IPA

Na uroczysty jubileusz zaproszono przedstawicieli władz Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, którą to reprezentował Komendant Wojewódzki Policji insp. Paweł Spychała a także wielu policjantów członków IPA całego województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zaproszonymi gośćmi byli również przedstawicieli władz cywilnych naszego województwa oraz zasłużenia dla Sekcji Polskiej IPA. W uroczystościach brały udział delegacje policyjne z wielu sekcji międzynarodowych; Irlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, USA. Prezydent Sekcji Polskiej Fryderyk Orepuk.


Pokazaliśmy im walory turystyczne naszego regionu w tym Biskupin, Toruń, Bydgoszcz.

Punktem kulminacyjnym była defilada w centrum Bydgoszczy z udziałem kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, orkiestry z Technikum Elektronicznego.

W paradzie mundurowej, w asyście radiowozów i motocykli wszystkie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Walki i Męczeństwa na Starym Rynku po czym w Operze Nowa Prezes KUJAWSKO - POMORSKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ IPA Jerzy Archacki przedstawił historię powstania IPA oraz naszej pracy na rzecz policjantów, którzy między innymi odbywają praktyki zawodowe w wielu zagranicznych jednostkach Policji, nawiązujemy i utrzymujemy stosunki towarzyskie polegające na wzajemnych wizytach w duchu naszego motto SERVO PER AMIKECO co oznacza służyć poprzez przyjaźń. Następnie Jerzy Archacki odznaczył wręczając dyplomy wielu zasłużonym członkom. Wieczorem w hotelu City odbyła się uroczysta gala powiązana z kolacją i wręczeniem nagród. Sponsorem szkolenia "Przestępczość Zorganizowana w Unii Europejskiej" był Powszechny Zakład Ubezpieczeń PZU S.A.

Autor: Krzysztof Warchał, zdjęcia: Paweł Mazurek
Publikacja: sierż. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony