„SpoKREWnieni służbą” w KWP w Bydgoszczy - Z życia klubu - Policja Kujawsko-Pomorska

Z życia klubu

Policja Kujawsko-Pomorska

„SpoKREWnieni służbą” w KWP w Bydgoszczy

W tegorocznej edycji akcji „SpoKREWnieni służbą” do funkcjonariuszy podległych MSWiA dołączyli żołnierze. Oddajemy w ten sposób hołd Żołnierzom Niezłomnym i pomagamy potrzebującym – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, inaugurując ogólnopolską zbiórkę krwi „SpoKREWnieni służbą”.

W ramach II edycji akcji funkcjonariusze służb podległych MSWiA oraz Wojsko Polskie, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew chorym i ofiarom wypadków.

Akcję zainaugurowali Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA oraz Marek Łapiński, podsekretarz stanu w MON.

- Ta nazwa naszej akcji „SpoKREWnieni służbą” jest bardzo wymowna, nawet powiedziałbym wieloznaczna, ale wszystkie jej znaczenia są bardzo głębokie, a jedno z tych znaczeń na pewno odwołuje się do naszej wspólnej służby Polsce – podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Inauguracja drugiej edycji akcji odbywa się nieprzypadkowo 1 marca – to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Stawiali oni opór sowietyzacji i podporządkowaniu Ojczyzny Związkowi Radzieckiemu.

Dziś (23.03.2018r.) do akcji dołączyli policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wspólnie z Terenową Stacją w Bydgoszczy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowaliśmy zbiórkę krwi. Na wezwanie odpowiedziało 28 osób. Zebraliśmy ponad 11 litrów, które wkrótce trafią do potrzebujących.

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz