Konkurs "Przyjazny Dzelnicowy"

Znamy już laureatów III edycji konkursu „Przyjazny Dzielnicowy”

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. To wymaga szczególnych predyspozycji i cech charakteru. Zapewne tacy właśnie są dzielnicowy wyróżnieni w konkursie "Przyjazny Dzielnicowy". To mieszkańcy naszego województwa ich wskazali.

„Miarą sukcesu dzielnicowego jest szacunek jakim cieszy się wśród ludzi w wyniku codziennej żmudnej pracy, można by rzec pracy u podstaw podjętej na rzecz miejscowej społeczności”.

Konkurs „Przyjazny Dzielnicowy” miał na celu wyłonić dzielnicowych, którzy w ocenie społecznej wykazują się szczególnym zaangażowaniem i profesjonalizmem zawodowym, czym przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa lub rozwiązywania problemów społeczności lokalnej. Zależało nam również na wsparciu i docenieniu dzielnicowych wyróżniających się szczególną empatią i zaangażowaniem w pomoc osobom w trudnych sytuacjach życiowych, takich jak określiła jedna z osób zgłaszających swojego dzielnicowego konkursu „miły pomocny, ale też twardy dobry policjant, ale przede wszystkim człowiek”.

Komisja konkursowa po szczegółowej analizie uzasadnień zawartych w 29 zgłoszeniach, ze szczególnym uwzględnieniem zaangażowania i profesjonalizmu dzielnicowego w opisanej sytuacji, wyłoniła trzech laureatów.


Z wielką satysfakcją przedstawiamy Państwu laureatów III edycji konkursu „Przyjazny Dzielnicowy”:

 

st.sierż. Andrzej Wölk - Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie

 

 

sierż.szt. Krystian Marczak - Posterunek Policji w Bukowcu

 

 

sierż.szt. Michał Tylak - Posterunek Policji w Łabiszynie

 

Serdecznie gratulujemy laureatom !

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na nasz konkurs i zgłosić dzielnicowego.

 

Wręczenie nagród laureatom ufundowanych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy odbędzie się podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w dniu 11 lipca 2019 roku na Starym Rynku w Bydgoszczy.

Patronat honorowy:

 

 

Patronat medialny:

  

 

 

Autor: podkom. Adam Kumkowski
Publikacja: st. sierż. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony