Aby zimowy wypoczynek był bezpieczny - Kręci mnie bezpieczeństwo - Policja Kujawsko-Pomorska

BAner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów       

 
Policja Kujawsko-Pomorska

Aby zimowy wypoczynek był bezpieczny

We wtorek policjanci z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim spotkali się z dziećmi w miejscowej szkole podstawowej. Podczas przeprowadzonych zajęć policjanci omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii.

Niebawem rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. W ramach prowadzonych działań „Bezpieczne Ferie” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Jedno z takich spotkań odbyło się we wtorek (21.01.20) w Szkole Podstawowej w Janowcu Wielkopolskim.

Policjanci podczas przeprowadzonych zajęć omówili zasady bezpiecznej zabawy na śniegu. Przestrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą czyhać na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Przypomnieli przepisy, jakie dotyczą pieszych jako uczestników ruchu drogowego.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w quizie „Bezpieczna droga z radami Spangeboba”.

 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: st. sierż. Szymon Tworowski

  • Dzielnicowy  sierż. szt. Bartosz Nowak podczas prelekcji wygłaszanej dla uczniów Szkoły Podstawowej w Janowcu Wielkopolskim
  • Dzieci biorące udział z pogadance podczas rozwiązywania quizu.
  • Sierż. szt. Arkadiusz Kaczmarek w towarzystwie Polfinka rozwiązują wspólnie z dziećmi quiz. Na pierwszym planie widoczne dzieci siedzące na sali gimnastycznej.
  • Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. Na pierwszym planie dzieci siedzące na specjalnych matach. W oddali pod ścianą policjant w towarzystwie Polfinka.

Polecane filmy