Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

„Bezpieczne ferie” z funkcjonariuszami ze Szwederowa

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, policjanci z komisariatu na Szwederowie uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Tym razem zajęcia odbyły się Przedszkolu Niepublicznym „Serduszko” przy ul. Nowej w Bydgoszczy.

W trakcie wizyty sierż. szt. Adrian Cieślewicz z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wraz z dzielnicowymi ze Szwederowa st. asp. Miłoszem Senskim i mł. asp. Marcinem Jaszkowskim omówili z przedszkolakami podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w czasie wolnym. Poprawa bezpieczeństwa najmłodszych to jedno z priorytetowych działań w zakresie realizowanej profilaktyki. W trakcie spotkania, w którym wzięło udział około 50 dzieci, policjanci skupili się przede wszystkim na przybliżeniu zasad bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, lodzie czy zjeżdżając z górki lub ze stoku narciarskiego. Przestrzegano przed wchodzeniem na zamarznięte akweny, pouczono o właściwym ubiorze, stosownym do warunków pogodowych. Przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o konieczności noszenia odblasków. Najmłodszych zachęcono do udziału w organizowanym przez Policję konkursie plastyczno-filmowym dotyczącym zilustrowania dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Obecność funkcjonariuszy była dla dzieci dużą atrakcją i urozmaiceniem zajęć przedszkolnych. Najmłodsi wykazali się dużą wiedzą i aktywnością. Na ręce nauczycieli przekazano materiały, w tym plakaty i ulotki dotyczące podejmowanej tematyki.

Autor: sierż. szt. Adrian Cieślewicz/ ZPSNiP KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: st. sierż. Szymon Tworowski

  • Uczestnicy spotkania podczas zajęć z policjantami.
  • Policjanci prowadzący zajęcia z dziećmi.

Polecane filmy

Powrót na górę strony