Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

W wakacje i w „Złotym Koniku” też „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Policjantki odwiedziły dzieci spędzające półkolonie w Ośrodku Rehabilitacji i Rekreacji Konnej "Złoty Konik". Nawet w czasie wakacji nie wolno zapominać o zasadach bezpieczeństwa, ale jak się okazało miłośnicy konnej jazdy znają je bardzo dobrze.

W uroczej scenerii i towarzystwie różnych, nie tylko końskich czworonogów, odbyło się dzisiejsze spotkanie profilaktyczne dotyczące zasad bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

Na spotkanie z dziećmi spędzającymi czas na półkoloniach w Ośrodku Rehabilitacji i Rekreacji Konnej „Złoty Konik” udały się funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Okazało się, że młodzi pasjonaci konnej jazy świetnie pamiętają zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze, w domu i nad wodą. Potrafią nie tylko powiadomić o niebezpieczeństwie odpowiednie służby, używając numeru alarmowego 112, ale także sprawdzić czynności życiowe i udzielić pierwszej pomocy.

Podczas wakacji nie zapominają także jak należy zachować się w przypadku spotkania osoby nieznanej lub agresywnego psa mogących stwarzać dla nich niebezpieczeństwo.

Dzieci potrafią także zachować się w przypadku zgubienia się w mieście lub na plaży. Bezbłędnie potrafią podać imiona rodziców, swój adres zamieszkania a niektóre nawet znają na pamięć numer telefonu do mamy.

Policjantki przypomniały o konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie Policji.

Na koniec spotkania funkcjonariuszki rozdały dzieciom drobne upominki, aby mogły być lepiej widoczne na drodze.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: st. sierż. Szymon Tworowski

  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • ćwiczenie prawidłowego pokonywania jezdni
  • omówienie sygnalizacji świetlnej
  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • policjantka trzyna na rękach królika, obok dzieci
  • dziewczynka demonstruje pod okiem policjantki pozycję żółwia
  • policjantka rozdaje dzieciom odblaski
  • policjantki z dziećmi przy koniach
  • policjantki przy koniach z dziećmi - skok do góry

Polecane filmy

Powrót na górę strony