Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

Działali razem w słusznej sprawie

Służby wzięły udział w „drzwiach otwartych” zorganizowanych przez inowrocławskie schronisko dla zwierząt. Policjanci i strażnicy miejscy prowadzili tam działania profilaktyczne i uczyli między innymi o ochronie zwierząt.

Dziesiątki osób przybywały grupkami w sobotę (26.06.21r) do schroniska przy ul. Toruńskiej w Inowrocławiu.  To za sprawą zorganizowanych przez schronisko „drzwi otwartych”, których celem było zapoznanie się z działalnością schroniska, poznanie zasad adopcji oraz szeroko rozumiana edukacja na temat opieki nad zwierzętami.

Organizatorzy zaprosili do wspólnych działań policjantki i strażników miejskich, którzy przy specjalnych stoiskach edukacyjnych zaproponowali odwiedzającym wiele atrakcji. Można było zaopatrzyć się tam w książeczki z zasadami bezpieczeństwa poruszania się po drogach, wypoczynku latem nad wodą.

Były też  kolorowanki edukacyjne, rebusy, krzyżówki związane ze zwierzętami. Policjantki rozmawiały z mieszkańcami również o prawnej ochronie zwierząt oraz zgłaszaniu służbom, gdyby ktoś robił zwierzakom krzywdę.

Mało kto wie, ale choć schronisko opiekuje się głównie psami i kotami, to można tam też zobaczyć uratowane ptaki, a nawet kilka gatunków papug. Warto odwiedzić schronisko, aby poznać to miejsce i wiedzieć, jak prawidłowo opiekować się zwierzętami, które tak kochamy.

asp. szt. Izabella Drobniecka    
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st. sierż. Szymon Tworowski

Polecane filmy

Powrót na górę strony