Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

23 czerwca 2021 roku funkcjonariusze WP KMP w Toruniu wspólnie z pracownikami WOPR w Toruniu spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego wypoczynku.

           23 czerwca 2021 roku funkcjonariusze WP KMP w Toruniu wspólnie z pracownikami WOPR w Toruniu spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego wypoczynku.Funkcjonariusze omówili z dziećmi podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zorganizowanych wyjazdów letnich, spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania, na podwórku oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

           Ratownicy WOPR i policjanci przekazali wiedzę nt. prawidłowego i skutecznego zachowania się podczas udzielania pierwszej pomocy, powiedzieli kogo i w jaki sposób należy zawiadomić w sytuacji alarmowej. Dzieci miały również okazję zobaczyć co kryje się w torbie ratownika WOPR. Zdobytą wiedzę maluchy wykorzystały podczas odgrywanych scenek sytuacyjnych, w których miały udzielić pierwszej pomocy osobie ,,poszkodowanej”.

           Dzieci wykazały duże zainteresowanie poruszanymi tematami a odpowiadając na zadawane pytania wykazywały się dużą znajomością w zakresie bezpieczeństwa oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Na koniec uczniowie dostali książeczki z zasadami bezpieczeństwa, które pozwolą utrwalić zdobytą wiedzę oraz elementy odblaskowe dzięki, którym będą widoczne na drodze.

Autor: podkom. Małgorzata Olewińska
Publikacja: st. sierż. Szymon Tworowski

 • Policjanci i Ratownicy WOPR przedstawiają się uczniom.
  a
 • Policjantka rozmawia z dziećmi nt. szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
  b
 • Ratownik WOPR prezentuje sprzęt ratowniczy-koło ratunkowe.
  d
 • Ratownik WOPR prezentuje sprzęt ratowniczy-bojka.
  e
 • Ratownicy WOPR odgrywają z dziećmi scenki dot. udzielania pierwszej pomocy.
  f
 • Ratownicy WOPR odgrywają z dziećmi scenki dot. udzielania pierwszej pomocy.
  g
 • Policjantka i ratownicy przekazują dzieciom książeczki nt. bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz ulotki nt. bezpieczeństwa nad wodą.
  h
 • Policjanci i ratownicy rozmawiają z dziećmi nt. bezpieczeństwa.
  i

Polecane filmy

Powrót na górę strony