Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

By ferie były bezpieczne

Policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z uczestnikami półkolonii w stadninie konnej w Myślęcinku w ramach akcji „Bezpieczne ferie".

Ferie zimowe trwają w najlepsze. To czas zabawy i odpoczynku od nauki. Dzieci i młodzież w różny sposób spędzają czas wolny, dlatego też należy przypominać o bezpiecznych aspektach zabaw zimowych i spędzania czasu wolnego. Mimo, że śniegu na razie nie ma, policjanci spotykając się z nimi rozmawiają o bezpiecznych zabawach na śniegu oraz konsekwencjach, jakie mogą wyniknąć z brawurowej zabawy.

Takie zajęcia profilaktyczne w trakcie półkolonii w stadninie konnej w Myślęcinku przeprowadzili dzisiaj (19.01.2022) policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, za co zostały nagrodzone odblaskowymi gadżetami. Policyjni „wodniacy” poruszyli podczas spotkania tematy związane z zachowaniem na stokach narciarskich i snowboardowych, zachowaniem w pobliżu wody- kwestie wchodzenia na zamarznięte akweny oraz bezpieczeństwo teleinformatyczne z uwagi na korzystanie z internetu.

Policjanci mają nadzieję, że przekazana wiedza zostanie zapamiętana, a dzieci ferie spędzą bezpiecznie.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

  • Policjant rozmawia z dziećmi- ma rozpostarte na boki ręce.
  • Policjant prezentuje linkę holowniczą.
  • Dzieci i policjant podczas zajęć na świeżym powietrzu.

Polecane filmy

Powrót na górę strony