Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

Spotkanie lubranieckich policjantów z przedszkolakami

Dzielnicowi z lubranieckiego posterunku gościli u przedszkolaków. Najpierw dzieci zaprezentowały spektakl o bezpiecznych zabawach zimowych, a później usłyszały od mundurowych cenne rady dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

W piątek (14.01.2022) przedszkolaki z Lubrańca spotkały się z st. asp. Robertem Łukasikiem i asp. Bartłomiejem Jarmużewskim, którzy zostali zaproszeni na spektakl i rozmowę o ich bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych. Takie spotkania odbywają się cyklicznie i chętnie w nich biorą udział dzielnicowi z Posterunku Policji w Lubrańcu.

Wizyta rozpoczęła się od przedstawienia, w którym „mali aktorzy” z grupy Krasnali zachęcały swoich kolegów i koleżanki do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Z wielkim zaangażowaniem dzieci pokazały jak można korzystać ze sportów zimowych w bezpieczny dla nich sposób.

Natomiast policjanci po występie podziękowali aktorom i przekazali kilka dodatkowych cennych rad. Wśród niech nie mogło zabraknąć tych związanych z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jak bezpiecznie przejść na drugą stronę, czego nie można robić w pobliżu drogi oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Przypomnieli także najmłodszym do czego służy numer alarmowy 112, który pozwala w szybki  sposób powiadomić służby o istniejącym zagrożeniu.

Spotkanie to z pewnością bardzo miłe wspomnienia dla dzielnicowych, ale mamy również nadzieję, że i dla przedszkolaków.

Autor: sierżant sztabowy Tomasz Tomaszewski
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

  • Policjanci podczas spotkania z przedszkolakami zgodnie z treścią komunikatu
  • Policjanci podczas spotkania z przedszkolakami zgodnie z treścią komunikatu
  • Policjanci podczas spotkania z przedszkolakami zgodnie z treścią komunikatu

Polecane filmy

Powrót na górę strony