Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

„BEZPIECZNE FERIE” wspólnie z funkcjonariuszami z bydgoskiej komendy

W minionym tygodniu, funkcjonariusze Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych oraz przewodnik psa służbowego z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy odwiedzili półkolonistów z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy oraz Ośrodka Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”- Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Głównym celem wizyty, były pogadanki na tematy związane z bezpieczeństwem podczas ferii, umiejętne posługiwanie się numerami alarmowymi oraz prawidłowe zachowanie w kontakcie z czworonogiem, które prezentował przewodnik psa służbowego, aspirant sztabowy Krzysztof Furmaniuk wraz ze swoim towarzyszem – psem Melą. Półkoloniści dowiedzieli się również jak ważną rolę w służbie odgrywa czworonożny policjant oraz na czym polegają jego zadania na co dzień.

Mundurowi przypomnieli zasady zachowania się w obrębach zamarzniętych akwenów, a także pochylili się nad tematem udzielania pomocy w wyżej wymienionym zakresie. Policjanci w trakcie zajęć odpowiadali na wszelkie wątpliwości i pytania, które trapiły młodych kolonistów.

Atrakcją dodatkową dla dzieciaków okazał się również policyjny radiowóz, który tak samo jak małe upominki otrzymane przez maluchy za aktywne uczestnictwo, wywołał na twarzy wiele uśmiechu i radości.

Autor: sierż. Karolina Kasprzyk/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

  • Policjant z psem służbowym podczas rozmowy z dziećmi w terenie zielonym.
  • Zdjęcie grupowe uczestników spotkania.
  • Dzieci i wychowawcy stoją w grupie podczas zajęć na świeżym powietrzu prowadzonych przez policjanta z psem służbowym.

Polecane filmy

Powrót na górę strony