Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

„Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas eliminacji powiatowych ruchu drogowego

Data publikacji 24.04.2017

Włocławscy policjanci ruchu drogowego uczestniczyli w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Podczas rywalizacji promowali bezpieczeństwo rowerzystów w ramach rozpoczętej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Zawodnicy szkół z miasta Włocławka "walczyli" w Zespole Szkół nr 11, natomiast szkół powiatu włocławskiego w Grabkowie.

W sobotę (22.04.17) w eliminacjach powiatowych BRD w Zespole Szkół nr 11 rywalizowały zespoły z miasta Włocławka, a w Zespole Szkół w Grabkowie drużyny z powiatu włocławskiego. Rywalizacja podzielona była na dwie kategorie wiekowe: uczniów szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Pierwszym etapem eliminacji powiatowych był test wiedzy teoretycznej o ruchu drogowym, po którym uczestnicy udali się na zorganizowane miasteczko ruchu drogowego oraz tor przeszkód.

Młodzież, podczas eliminacji, musiała wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjanci uczestniczący w eliminacjach potwierdzili, że rywalizacja pomiędzy uczniami była zacięta i wyrównana, ale wszystko zgodnie z duchem uczciwej walki. Trzeba przypomnieć, że jednym z celów konkursu oraz rozpoczętej akcji „Kręci nas bezpieczeństwo” jest właśnie propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze, a także popularyzacja wiedzy i umiejętności dotyczącej ruchu drogowego.

Komisja wyłoniła zwycięzców, którzy, oprócz dyplomów i nagród, zakwalifikowali się do dalszego etapu okręgowego. W kategorii wiekowej szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Włocławka oraz Szkoły Podstawowej z Grabkowa. Wśród gimnazjalistów zwycięzcami okazali się uczniowie Gimnazjum nr 11 oraz Gimnazjum w Grabkowie.

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Polecane filmy

Powrót na górę strony