Polfin - policyjna maskotka

Policja Kujawsko-Pomorska

Polfin - policyjna maskotka

Data publikacji 18.09.2015

Maskotkę powołano do życia aby kształtować wśród najmłodszych wizerunek policjanta jako osoby otwartej na ich problemy...„POLFIN” to maskotka kujawsko-pomorskiej Policji. Wzór maskotki został opracowany w czerwcu 2003 roku po rozstrzygnięciu konkursu plastycznego, kiedy to pierwsze miejsce zdobyła praca Kasi Bełdyckiej uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 23 we Włocławku.
 

Od tego czasu „POLFIN” pełni służbę wspólnie z kujawsko-pomorskimi policjantami i jest obecny we wszelkiego rodzaju działaniach profilaktycznych prowadzonych wśród dzieci i młodzieży.
 


Maskotkę powołano do życia m.in. po to, aby kształtować wśród najmłodszych wizerunek policjanta jako osoby przyjaznej dzieciom, otwartej na ich problemy oraz dbającej w sposób bezpośredni o ich bezpieczeństwo. Pluszak podczas spotkań z dziećmi uczy bezpiecznych zachowań, uczy jak uchronić się przed niebezpieczeństwami w domu, w szkole, w środowisku, w którym żyją i podczas zabawy oraz jak nie stać się ofiarą i sprawcą przestępstwa. Maskotka często wręczana jest także jako nagroda podczas festynów prewencyjnych oraz innych imprez organizowanych na rzecz dzieci i młodzieży.
„POLFIN” jest jedną z wielu maskotek jakie pełnią służbę w szeregach polskiej Policji, które jak wszyscy policjanci swoje święto obchodzą 24 lipca.
 

 

Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony