O dopalaczach i innych istotnych sprawach...

O dopalaczach i innych istotnych sprawach...

Data publikacji 18.09.2015

Czym są dopalacze, narkotyki, jakie są konsekwencje zdrowotne, społeczne i prawne - o tych i innych ważnych aspektach rozmawiali wczoraj włocławscy policjanci oraz przedstawiciele SANEPID-u z rodzinami zastępczymi, a także dziećmi i ...Wychodząc naprzeciw potrzebom dotyczącym poszerzania wiedzy na temat dopalaczy, czy narkotyków przedstawiciele włocławskiej policji oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkali się wczoraj (9.09.15) z rodzinami zastępczymi oraz dziećmi i młodzieżą.

Najpierw prelegenci rozmawiali z doroslymi, natomiast po południu, po zajęciach szkolnych, z młodzieżą. W trakcie spotkania nadkom. Piotr Bartczak z Wydziału Prewencji KMP we Włocławku omawiał zagadnienia odpowiedzialności karnej za posiadanie, udzielanie, czy nakłanianie do użycia m.in. dopalaczy, które z dniem 1 lipca tego roku znalazły się na liście substancji zakazanych w rozumieniu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Z kolei p. Anna Morawska z SANEPID-u szczególny nacisk kładła na zagadnienia konsekwencji zdrowotnych i społecznych zażywania tego typu zakazanych środków.


 

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak Oficer Prasowy KMP Włocławek
Publikacja: Piotr Pawlaczyk

Powrót na górę strony