Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci dzieciom o bezpieczeństwie

Data publikacji 18.05.2022

Edukacja, zabawa i o tym czym zajmuje się policja. To zagadnienia omówione podczas zajęć jakie zaproponowali dzieciom policjanci z inowrocławskiej komendy.

Na zaproszenie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Szklarskiej w Inowrocławiu odpowiedzieli policjanci. Asp. szt. Izabella Drobniecka i sierż. szt. Bartosz Głowacki z Wydziału Ruchu Drogowego przybliżyli dzieciom specyfikę zawodu, ale nie tylko.

Lekcja zaczęła się muzycznie. Wszyscy wysłuchaliśmy piosenki o światłach sygnalizatora. Ona właśnie była punktem wyjścia do tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego wspólnie z dziećmi uczyliśmy się zasad przekraczania jezdni i działania sygnalizatora oraz rozróżniania ręki lewej od prawej. To bardzo ważne, gdy mowa o ruchu drogowym.

Ponadto dzieci miały okazję zaznajomić się z policyjnym umundurowaniem oraz wyposażeniem do służby. Dowiedziały się również czym zajmuje się policja. Spotkanie dopełniło oglądanie radiowozu i pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie otrzymali upominki w postaci książeczek edukacyjnych do korowania, które zakupił Powiat Inowrocławski.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony