Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Nakielscy policjanci na pikniku integracyjno-sportowym

Data publikacji 18.05.2022

Ciekawe atrakcje przygotowali policjanci dla uczestników pikniku zorganizowanego na nakielskiej przystani. Najmłodsi uczestnicy imprezy usiedli „za kółkiem” policyjnego radiowozu, grali w grę edukacyjną, a dorośli mogli spróbować swoich sił pokonując tor przeszkód w tzw.: „alkogoglach” i ,,narkogoglach”.

Nakielski Klub Abstynenta zorganizował na przystani piknik integracyjno-sportowy, do udziału w którym zaprosił mundurowych z miejscowej komendy powiatowej.

Policjanci przygotowali dla uczestników pikniku wiele atrakcji. Prezentowali radiowóz i opowiadali o swojej służbie, promując zawód policjanta. Każde chętne dziecko miało też możliwość usiąść za kierownicą uprzywilejowanego auta i przez chwilę poczuć się, jak policjant na służbie. Uczestnicy festynu mogli również sprawdzić, jak działają alkogogle i narkogogle. Dzieci natomiast chętnie grały w gry edukacyjne z nagrodami, które ufundowała Policja oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła. Dorosłych informowano o trwajacej kampanii "Stop włamaniom do domów".

Niewątpliwie największą atrakcją było uczestnictwo w festynie policyjnego czworonoga, który na festyn przyjechał ze swoim opiekunem asp. Rafałem Stasiakiem. Policjant opowiadał, jak wygląda praca ze zwierzakiem, a dzieci słuchały go z ogromnym zainteresowaniem.

Festyn był też okazją, aby rozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony