Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Spotkania profilaktyczne policjantów

Data publikacji 25.05.2022

Policjanci z grudziądzkiej komendy odbyli serię pogadanek profilaktycznych z dziećmi. Wiedza przekazana przez funkcjonariuszy pozwoli im zadbać o własne bezpieczeństwo w trakcie zbliżających się wakacji. Mogli również poznać tajniki pracy policjanta będąc na wycieczce w siedzibie grudziądzkiej policji.

W poniedziałek (23.05) grudziądzcy policjanci uczestniczyli w wielu spotkaniach z dziećmi. Jeden z funkcjonariuszy zawitał  do Szkoły Podstawowej nr 1 w Grudziądzu, spotkał się tam z uczniami klas V i VII. Policjant na spotkaniu omówił zagrożenia jakie mogą płynąć z internetu i niewłaściwych gier komputerowych. Poruszył również temat używek i środków psychoaktywnych. Na koniec wspomniał o stalkingu i przemocy wśród uczniów.


Tego samego dnia z rana  do grudziądzkiej komendy przybyły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Nowej Wsi oraz uczniowie 3 klasy Szkoły Podstawowej nr 16 w Grudziądzu. Goście poznali tajniki pracy policjanta. Zaprezentowano im stanowisko dowodzenia i mogli podejrzeć dyżurnego jednostki w trakcie pracy. Zaprezentowano im sprzęt jakim dysponuje nasza komenda. Dużym zainteresowaniem cieszyły się motocykle grudziądzkiej „drogówki”. Na sam koniec odwiedzili przewodników psów policyjnych, którzy opowiedzieli im na czym polega ich praca.


Również w poniedziałek policjantów z  Posterunku Policji w Grucie odwiedziły dzieci. Była to grupa Jeżyków z Przedszkola Samorządowego w Mełnie. Przedszkolakom pokazano posterunek, zaprezentowano sprzęt policyjny i radiowóz. Dzieci zapoznano z tym, jak wygląda zawód policjanta oraz przypomniano zasady bezpieczeństwa poruszania się po drodze i w trakcie zabaw. Na koniec wizyty funkcjonariusze wręczyli im pamiątkowe elementy odblaskowe.  

mł. asp. Łukasz Kowalczyk

Autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony