Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Egzamin zakończony sukcesem

Data publikacji 22.04.2022

Policjantka z toruńskiej komendy przeprowadziła kolejny egzamin praktyczny na kartę rowerową. Odbył się on w „miasteczku” Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej Butterfly School, które przystąpiły do egzaminu zdały.

W środę i czwartek  (20-21.04) policjantka z toruńskiej komendy przeprowadziła egzamin praktyczny na kartę rowerową, który odbył się w toruńskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Polegał on na bezbłędnym przejeździe przez „miasteczko rowerowe”. W egzaminie wzięło udział łącznie 64 uczniów z klas 4-8 szkoły podstawowej Butterflay School.

Policjantka przypomniała dzieciom o najważniejszych zasadach obowiązujących rowerzystów. Następnie dzieci musiały przejechać rowerem po specjalnym torze, na którym ustawiono znaki, zbudowano skrzyżowania, ścieżki rowerowe. Egzamin zakończył się dla dzieci pomyślnie. Wszystkie zdały.

Aby przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, trzeba mieć ukończone 10 lat. Uczniowie pod okiem nauczycieli zdobywają wiedzę teoretyczną dotyczącą zasad i znajomości znaków drogowych, następnie młodzi cykliści zdają egzamin praktyczny. Na tej podstawie dyrektor szkoły wydaje kartę rowerową.

 

Autor: Agnieszka Lewicka-Wolsza
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony