Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Nakielskie przedszkolaki odwiedziły policjantów w miejscu ich pracy

Data publikacji 26.04.2022

Nakielscy policjanci gościli w miejscu swojej pracy dzieci z Przedszkola „Wesoła Piątka” z Nakła. Gości oprowadzały po jednostce policjantki zajmujące się profilaktyką, które na zakończenie spotkania przeprowadziły krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do nakielskiej komendy Policji zawitały „Żabki” z przedszkola „Wesoła Piątka”. W murach jednostki gości powitały mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. Monika Sobieszczyk z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Policjantki oprowadziły dzieci po komendzie. Miały one między innymi okazję poznać, jak pracują dyżurni na stanowisku kierowania jednostki. Dowiedziały się, jakie są numery telefonów poszczególnych służb i w jakich sytuacjach należy z tych numerów korzystać. Mali goście mieli także okazję zobaczyć policyjny areszt i dowiedzieć się na czym polega praca pełniącego tam służbę policjanta.

Następnie dzieci obejrzały radiowóz, za którego kierownicą miały możliwość usiąść, a także dowiedzieć się na czym polega praca przewodnika policyjnego psa. O swoich zadaniach i czworonożnym podopiecznym opowiadał asp. szt. Łukasz Król. Mundurowy zaprezentował krótki pokaz umiejętności swojego pupila, a także omówił zasady, o jakich powinny pamiętać dzieci, kiedy zostaną zaatakowane przez obce zwierzę.

Na zakończenie spotkania, w świetlicy jednostki, mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. Monika Sobieszczyk  przeprowadziły lekcję o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i uczyły dzieci podstawowych znaków i sygnałów drogowych, a także prawidłowego zachowania na drodze. Maluchy otrzymały też odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony