Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

"Bezpieczna droga do szkoły" z Polfinkiem

Data publikacji 01.09.2022

Dzisiaj (1.09.2022), w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023, profilaktycy z bydgoskiej komendy zainaugurowali w Osielsku akcję pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem”. Funkcjonariuszy można było spotkać w pobliżu przejścia dla pieszych znajdującego się przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków.

W ramach akcji dzieci udające się do szkoły na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego mogły bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych wraz z policjantami oraz Polfinkiem. Dzieciom oraz mundurowym towarzyszyła Alpaka o imieniu Lilka z Krainy Dolnej Wisły. Młodzi uczniowie otrzymali od mundurowych cenne wskazówki, jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Co więcej, otrzymali od nich odblaski, by zawsze być widocznym na drodze.

Po bezpiecznym przejściu przez jezdnię na każdego ucznia czekał słodki poczęstunek. Na ich twarzach wywołał uśmiech pomimo tego, że okres wakacyjny się zakończył, a przed każdym z nich pojawiły się nowe wyzwania.

W najbliższym czasie akcja będzie kontynuowana, by dotrzeć do świadomości, jak największej liczby uczniów, a także zwrócić uwagę kierującym pojazdami mechanicznymi na zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie przejeżdżania obok placówek oświatowych.

Autor: mł. asp. Przemysław Radaszewski Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 37.47 MB)

Powrót na górę strony