Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Bezpieczeństwo najmłodszych jest najważniejsze

Data publikacji 09.09.2022

Wizytę w Oddziale zerowym przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świeciu złożył mł. asp. Damian Ejankowski, funkcjonariusz zajmujący się profilaktyką społeczną. Na spotkaniu była mowa o zagrożeniach oraz bezpiecznej drodze do szkoły.

W Oddziale zerowym przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świeciu pojawił się mł. asp. Damian Ejankowski z miejscowej komendy policji, który na co dzień zajmuje się profilaktyką społeczną. Podczas spotkania z uczniami omówił podstawowe kwestie związane z bezpiecznymi zachowaniami podczas poruszania się po drodze. Mundurowy ogromny nacisk kładł na konieczność posiadania wyuczonego braku zaufania do osób obcych, z którymi uczniowie mogą mieć kontakt między innymi w drodze do lub ze szkoły.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały prelekcji policjanta, który przekazał im wiele wskazówek, mogących uchronić ich przed różnymi niebezpiecznymi sytuacjami. Poznały również umundurowanie i podstawowe wyposażenie stróża prawa, które wykorzystuje w codziennej służbie.

Na zakończenie, nabyte przez dzieci umiejętności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, policjant weryfikował w terenie. Pod jego czujnym okiem maluchy ćwiczyły, jak powinno się bezpiecznie przechodzić na drugą stronę drogi.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony