Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Przedszkolaki pod okiem policjantów uczą się bezpiecznych zachowań na drodze

Data publikacji 16.09.2022

Policjantki z aleksandrowskiej profilaktyki i Straż Gminna na swoim koncie mają setki spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Tym razem spotkali się z przedszkolakami ze Służewa. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego dzielnie ćwiczyły przechodzenie przez pasy.

Policjantka z profilaktyki wspólnie ze Strażą Gminną, odwiedziła wczoraj (15.09.) dzieci z przedszkola w Służewie. Podczas wizyty policjantka opowiadała, jak należy przechodzić przez przejście dla pieszych. Dzieci uczyły się, jak zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak bezpiecznie przechodzić przez wyznaczone miejsca. Policjantka przestrzegała, że zabronione jest wbieganie na przejście oraz wychodzenie na nie, zza stojących pojazdów. Podkreślała, jak ważne jest, aby nosić przy odzieży elementy odblaskowe, które znaczenie polepszają widoczność na drodze. Dzieci dowiedziały się również, jak bezpiecznie podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, gdy zaczepia dziecko nieznana osoba czy w przypadku kiedy zaatakuje nas agresywne zwierzę.

Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać.

Autor:
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony