Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Spotkania policjantów z dziećmi w ramach akcji „ROADPOL SAFETY DAYS – ŻYJ i RATUJ ŻYCIE”

Data publikacji 20.09.2022

O aspektach bezpiecznego poruszania się po drodze i pierwszej pomocy rozmawiali włocławscy policjanci w czasie spotkań z uczniami i przedszkolakami. Działania mundurowych wpisują się w realizowaną od 16 września akcję pod nazwą „ROADPOL SAFETY DAYS” w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

W dniach od 16 do 22 września 2020 roku w całej Unii Europejskiej odbywa się akcja pod nazwą "ROADPOL SAFETY DAYS". Policjanci ruchu drogowego i prewencji na terenie całej Europy, również w Polsce, prowadzą w tych dniach szereg działań prewencyjno-edukacyjnych. Głównym celem jest edukowanie i promowanie bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszenie ilości ofiar śmiertelnych na drogach.

Jedną z grup, do której skierowana jest akcja są dzieci i młodzież, które niedawno rozpoczęły rok szkolny i jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego poruszają się drogami. Dlatego też akcja dobrze wpisuje się w spotkania policjantów profilaktyków z uczniami szkół i przedszkoli.

Do trzech takich spotkań doszło od 16 września br. na terenie Włocławka: w Szkole Podstawowej nr 12, w „Długoszu” oraz w Przedszkolu Publicznym nr 25. Policjanci ruchu drogowego i funkcjonariusze ogniwa wodnego rozmawiali o konieczności noszenia elementów odblaskowych, prawidłowym poruszaniu się pieszych i rowerzystów po drogach oraz o udzielaniu pierwszej pomocy. Uczestnicy takich spotkań nie tylko słuchali cennych rad policjantów, ale również zadając pytania, włączyli się w dyskusję o ich bezpieczeństwie na drodze.

Autor: sierżant sztabowy Tomasz Tomaszewski
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Film ROADPOL_2022

Opis filmu: Na niebieskim tle pojawia się napis ROADPOL SAFETY DAYS, 16-22 września 2022, Żyj i ratuj życie oraz grafika przedstawiająca serce czerwono-niebieskie. W kolejnej scenie pojawia kobieta za kierownicą, w lewym dolnym rogu znajduje się tekst ROADPOL SAFETY DAYS, 16-22 września 2022 oraz Żyj i ratuj życie. Następnie pojawia się napis DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO, pod nim gwiazda policyjna z napisem POLICJA Pomagamy i Chronimy.

Pobierz plik ROADPOL_2022 (format mp4 - rozmiar 16.68 MB)

Powrót na górę strony