Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Akcja „Świeć przykładem” z uczniami grudziądzkiej „dziewiątki”

Data publikacji 13.12.2023

Grudziądzcy policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 9. Na spotkaniu omówili z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Na końcu wspólnie z uczniami przeszli ulicami miasta w wielkim odblaskowym korowodzie.

Wczoraj (12.12.2023) w Szkole Podstawowej nr 9 pojawili się policjanci, mł. asp. Krzysztof Kasprzyk z Wydziału ruchu Drogowego oraz sierż. sztab. Łukasz Rosada z Zespołu Profilaktyki Społecznej.

W trakcie wizyty omówili z uczniami zasady bezpieczeństwa jakimi powinni się kierować w codziennym poruszaniu się po ulicach Grudziądza. Ważnym aspektem było wskazanie jak istotna zasadą jest stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat prawidłowego zachowania się na drodze, która wykorzystali  w konkursie przeprowadzonym przez policjantów.  Zwycięscy otrzymali od nich pamiątkowe dyplomy oraz kamizelki odblaskowe.

Wizyta w szkole zakończyła się wspólnym przemarszem w odblaskowym korowodzie. Policjanci uczniowie oraz kadra pedagogiczna ramię w ramię promowali stosowanie odblasków w myśl hasła „Odblaski ratują życie”.

autor: asp. Łukasz Kowalczyk

Autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk
Publikacja: Żaneta Marciniak

Powrót na górę strony