Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Rozpoczęcie sezonu „MOTO-AERO 2024” na podwłocławskim lotnisku z udziałem mundurowych

Data publikacji 01.05.2024

Policjanci z Bydgoszczy i Włocławka uczestniczyli w inauguracji sezonu lotniczego oraz sezonu motocyklowego na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie. Udział mundurowych wpisał się w ogólnopolską akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników wszystkich pojazdów jednośladowych na najważniejsze aspekty ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzisiejszy dzień (01.05.2024) był dobrą okazją dla mieszkańców, by uczestniczyć w imprezach plenerowych. Jedną z takich imprez zorganizowanych na terenie Aeroklubu Włocławskiego była inauguracja sezonu lotniczego i motocyklowego. Nad bezpieczeństwem i spokojnym przebiegiem pikniku czuwali dzielnicowi.

Nie mogło zabraknąć także policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Bydgoszczy. Mundurowi z ruchu drogowego wykorzystali spotkanie z miłośnikami jednośladów i przypominali im o zasad bezpieczeństwa na drogach. Na uczestników czekały również specjalne okulary imitujące stan nietrzeźwości, dzięki którym mogli się oni przekonać o negatywnym wpływie alkoholu na szybkość i prawidłowość reakcji.

Natomiast policjanci włocławskiego ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo uczestników parady  motocykli, która przejechała ulicami Włocławka.

Przypominamy, że do 6 maja br. trwają działania na drogach „Bezpieczny weekend majowy”. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Autor: sierżant sztabowy Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Żaneta Marciniak

Opis filmu: Film przedstawia zabezpieczenie imprezy motocyklowej przez policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 32.67 MB)

Pliki do pobrania

  • 217.14 KB
    Policjanci ruchu drogowego podczas zabezpieczania imprezy motocyklowej
Powrót na górę strony