Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 12.05.2024

Policjantka z toruńskiej „drogówki” przeprowadziła w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego egzamin na kartę rowerową dla dzieci. Te, które zdały go pomyślnie, wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawo jazdy”.

W tym tygodniu (08-09.04) na terenie WORD, pod nadzorem policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, odbył się egzamin na kartę rowerową, do którego przystąpiły dzieci z klubu rowerowego Copernicus oraz Szkół Podstawowych Butterfly School i Montessori.

Wymaganym do sprawdzenia umiejętności radzenia sobie w przestrzeni publicznej przez rowerzystów jest ukończenie 10 lat. Na wstępnie sprawdzono wiedzę teoretyczną egzaminowanych z zakresu obowiązujących zasad i znajomości znaków drogowych. Kilkoro dzieci dowiedziało się, że muszą jeszcze odrobinę popracować nad znajomością przepisów. Następnie uczestnicy podeszli do części praktycznej, polegającej na przejeździe rowerowym przez miasteczko ruchu drogowego.

Funkcjonariuszka zwróciła szczególną uwagę na zachowanie dzieci na zainscenizowanych skrzyżowaniach, przypomniała o zasadach bezpieczeństwa na drodze i odpowiednim wyposażeniu roweru.

Gratulujemy wszystkim, którzy zdali pomyślnie egzamin i życzymy szerokiej drogi. Ty, którym test się nie powiódł, życzymy wytrwałości. Z pewnością po uzupełnieniu wiedzy, zdobędą swoją kartę rowerową i będą pewni, że wiedzą, jak prawidłowo poruszać się po drodze.

Jednocześnie wszystkich zachęcamy do utrwalania przepisów w zakresie wychowania komunikacyjnego.

Autor:
Publikacja: Żaneta Marciniak

Powrót na górę strony