Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy na antenie Radia PiK promowali akcję „Bezpieczne ferie”

Data publikacji 16.01.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy asp. szt. Robert Szablewski i asp. Remigiusz Rakowski wzięli udział w audycji Radia PiK pt. „Pytać każdy może”. Rozmawiano głównie o akcji „Bezpieczne ferie”, ale także o szeroko pojętymbezpieczeństwie w ruchu drogowym. W audycji wziął udział także egzaminator z WORD-u w Bydgoszczy Pan Radosław Kołecki.

Wczoraj (15.01.19) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy asp. Remigiusz Rakowski oraz asp. szt. Robert Szablewski wzięli udział w audycji Radia PiK pt. „Pytać każdy może”. Głównym tematem programu była trwająca akcja „Bezpieczne ferie” oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W audycji wziął udział także egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy Pan Radosław Kołecki.

Na antenie policjanci promowali bezpieczne zachowania dzieci i młodzieży podczas trwających ferii zimowych oraz mówili o zagrożeniach i niebezpiecznych sytuacjach na drodze. Słuchacze mogli dowiedzieć się w jaki sposób zgłosić kontrolę autokaru wyjeżdżającego z dziećmi na wypoczynek zimowy oraz o czym powinni pamiętać rodzice, których dzieci spędzają ferie w miejscu zamieszkania.

Drugim tematem audycji były zmiany przepisów dotyczące m.in. młodych kierowców, które mają wejść w życie w 2019 roku oraz proponowane zmiany dotyczące odległości między pojazdami.

Policjanci odpowiadali na pytania słuchaczy oraz wyjaśniali wątpliwości związane z interpretacją przepisów. Audycja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W podsumowaniu policjanci apelowali o rozsądek na drodze i zwrócenie uwagi na pieszych, szczególnie podczas trwających ferii zimowych.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony