Policja Kujawsko-Pomorska

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonują Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonuje od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzi:

  • trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
  • po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

 

Działania włocławskiej grupy SPEED zakończone zatrzymaniem pięciu praw jazdy

Data publikacji 03.07.2020

Zatrzymaniem praw jazdy zakończyła się podróż pięciu kierujących, którzy trafili w ręce włocławskich policjantów z grupy SPEED. Każdy z kierowców pędził o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące limity w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista przekroczył prędkość aż o 62 km/h.

Policjanci z włocławskiej grupy SPEED czuwali wczoraj (02.07.20) nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na obszarach zabudowanych powiatu włocławskiego i lipnowskiego. W Szpetalu Górnym w ich ręce trafiło dwoje nieodpowiedzialnych kierujących. Najpierw jadący fiatem 42-latek rozpędził się do 105 km/h, a następnie 46-latka „gnała” volkswagenem z prędkością 106 km/ h.

Stamtąd mundurowi przemieścili się w rejon m. Rachcinek, pow. lipnowski, gdzie jak się okazało, policyjne mierniki wykazały znaczne przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Tam, gdzie można było przemieszczać się maksymalnie 50 km/h, kierujący zbyt mocno wcisnęli pedał gazu. 43-latka jadąca audi rozpędziła swój pojazd do 103 km/h, a 56-latek kierujący fiatem do 104 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-latek przemieszczający się audi. Mężczyzna jechał z prędkością aż 112 km/h. 

Wszyscy, którzy przekroczyli prędkość na obszarze zabudowanym zostali ukarani mandatami karnymi oraz stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Autor: st. sierż Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony