Wiadomości

Sprawdzenia osób objętych kwarantanna bezpieczne także dla policjantów

Data publikacji 16.03.2020

Policjanci w kujawsko-pomorskiem także sprawdzają osoby objęte kwarantanną. To zawsze umundurowani policjanci. Dbamy także o bezpieczeństwo sanitarne funkcjonariuszy kierowanych do tego zadania!

Każdy patrol, którego zadaniem jest sprawdzenie osób objętych kwarantanną posiada na wyposażeniu pakiet sanitarny. To m.in.: rękawiczki, maski, kombinezony i okulary ochronne. Nie spodziewajmy się, że funkcjonariusze w każdym przypadku będą mieli to ubrane! Owszem jak zajdzie taka potrzeba to skorzystają z pakietu. Radiowozy wyposażone w pakiety zostaną też specjalnie oznaczone. To z punktu widzenia organizacji służby sporo ułatwia.

Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna i nie narażać innych na ryzyko. Przypominamy, że złamanie kwarantanny podlega karze.

Funkcjonariusze, którzy będą sprawdzali miejsce pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej nie będą mieli z nimi bezpośredniego kontaktu, nie będą wchodzić do domu czy mieszkań.

Zawsze będą to umundurowani policjanci, którzy wcześniej w miarę możliwości w pierwszej kolejności będą kontaktowali się telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu -  by potwierdzić, że dana osoba jest w domu i zapytać czy potrzebują pomocy lub wsparcia.

Autor: mł.insp. Monika Chlebicz
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Radiowóz policyjny
  • Policjant siedzący w radiowozie trzyma w ręku zestaw ochronny
  • Widok na zestaw ochronny przed wirusem leżący na  podszybiu radiowozu
  • Widok na zestaw ochronny przed wirusem leżący na  podszybiu radiowozu
  • Policjanci rozpakowują przed radiowozem zestaw ochronny przed wirusem
  • Policjantka rozpakowuje zestaw ochronny
  • policjantka rozpakowuje zestaw ochronny
  • Zestaw ochronny dla policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.67 MB)

Powrót na górę strony