Wiadomości

W trakcie kwarantanny wyszedł na zakupy

Data publikacji 30.03.2020

Grzywna do 30 tys. zł grozi mieszkańcowi gminy Aleksandrów Kujawski, który podczas kwarantanny domowej opuścił miejsce zamieszkania. Policjantom tłumaczył, że wyszedł po zakupy.

Nieodpowiedzialność 67-latka wyszła na jaw podczas piątkowej (27.03.20) kontroli osób objętych kwarantanną, którą przeprowadzali policjanci. Według posiadanych przez nich informacji mężczyzna powinien był przebywać na terenie swojej posesji. Na miejscu jednak okazało się, że w domu nikogo nie ma. Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna wyszedł po zakupy. Teraz jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Każda osoba, która nie stosuje się do takich zaleceń, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 116 Kodeksu wykroczeń. Oznacza to, że w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w trakcie kontroli, funkcjonariusz sporządzi dokumentację, będącą podstawą do sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu. Policjanci w takiej sytuacji informują ponadto Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary, która może wynosić nawet 30 tys. zł.

 

Autor: asp. Marta Błachowicz
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony