Wiadomości

Pomimo kwarantanny zorganizował rodzinne spotkanie

Data publikacji 30.03.2020

Mimo licznych apeli, komunikatów i ogłoszeń, aż po informacje o konsekwencjach prawnych niestosowania się do zaleceń Inspekcji Sanitarnej, na terenie Wąbrzeźna doszło do kolejnego przypadku złamania zasad 14-dniowej kwarantanny. W efekcie tego kolejne cztery osoby zostały nią objęte, a za swoje zachowanie wszyscy odpowiedzą przed sądem.

W sobotę (28.03.20) około 21:00 oficer dyżurny komendy powiatowej w Wąbrzeźnie odebrał zgłoszenie o hucznej imprezie trwającej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Według zgłaszającego, organizatorem spotkania miał być mężczyzna, który wrócił kilka dni z temu z Holandii. Na miejsce natychmiast pojechał specjalnie wyposażony i zabezpieczony patrol Policji. Funkcjonariusze niestety potwierdzili treść zgłoszenia. Jak ustalili policjanci, 25-latek dzień wcześniej przekroczył granicę naszego kraju, gdzie przez Straż Graniczną poinformowany został o konieczności powrotu do miejsca zamieszkania w ciągu najbliższych 24 godzin, gdzie odbyć ma dwutygodniową kwarantannę.

Mimo tego zobowiązania i świadomości zagrożenia, mężczyzna wrócił do swojego mieszkania w Wąbrzeźnie, a nazajutrz zorganizował rodzinne spotkanie! W efekcie tego kolejne cztery osoby zostały objęte kwarantanną. Ponadto, wszyscy muszą liczyć się z odpowiedzialnością za popełnione wykroczenie, za co grozi im wysoka grzywna, a o jej wymiarze zadecyduje sąd.

Autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony