Wiadomości

Policyjni „wodniacy” dbają o bezpieczeństwo bydgoszczan

W Polsce od dzisiaj (01.04.2020) obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Bezwzględnie należy się do nich stosować, by ograniczyć zachorowalność. Właśnie o tym przypominać będą mieszkańcom Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego policyjni „wodniacy”, którzy rozpoczęli sezon i zwodowali wczoraj (31.03.2020) policyjną łódź motorową na Brdzie.

Walka z pandemią koronawirusa spowodowała ograniczenia, które z dniem dzisiejszym (01.04.2020) uległy zaostrzeniu. Ograniczenia dotyczą m. in. przemieszczania się i możliwości korzystania z przestrzeni publicznej. Każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Można jeździć do i z pracy, pójść po zakupy czy do lekarza, jednak i w tych przypadkach obowiązują pewne zasady i ograniczenia. Natomiast nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

O tych obowiązkach i ograniczeniach cały czas przypominają mieszkańcom regionu bydgoscy policjanci. Apele płynęły do tej pory z głośników policyjnych radiowozów. Od wczoraj (31.03.2020) można je usłyszeć również w rejonie rzeki Brdy. To za sprawą bydgoskich „wodniaków”, którzy rozpoczęli sezon i zwodowali wczoraj (31.03.2020) na Brdzie policyjną łódź motorową.

Policjanci będą pełnić służby na Brdzie, a także na Zalewie Koronowskim. Są to miejsca, gdzie przy pięknej pogodzie mogą gromadzić się mieszkańcy naszego miasta i regionu. Funkcjonariusze podczas patrolowania akwenów będą zwracali szczególną uwagę na osoby łamiące zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem, m. in. nierespektowanie zakazu przebywania na bulwarach czy plażach. Jednocześnie przez głośnik będą nadawać komunikaty mówiące o zaleceniach, obowiązkach i ograniczeniach.

Szczegółowe informacje o ograniczeniach znajdują się pod adresem: http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb/informacje/wiadomosci/106512,KOLEJNE-KROKI-W-WALCE-Z-KORONAWIRUSEM.html

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.21 MB)

Powrót na górę strony