Wiadomości

Tucholscy policjanci apelują do mieszkańców o pozostanie w domach

Data publikacji 01.04.2020

Wprowadzone ograniczenia, wzmożone środki ostrożności oraz procedury bezpieczeństwa, które mają pomóc w zapobieganiu rozwoju epidemii. Policjanci z Tucholi sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych ograniczeń. Policjanci apelują o ich przestrzeganie!

Każdego dnia policjanci z Tucholi kontrolują osoby objęte kwarantanną. Sprawdzają, czy stosują się one do wszystkich wydanych zaleceń i ograniczeń.

Niestety, już w pięciu przypadkach policjanci odnotowali, że osoby nie dostosowały się do obowiązków kwarantanny. W czasie jej odbywania m.in. wychodziły na zakupy i spacerowały. Takie zachowanie jest naganne i świadczy o ogromnej nieodpowiedzialności.  W każdym z tych przypadków do sądu skierowany zostanie wniosek o ukaranie. Sąd może wymierzyć grzywnę nawet do 5 tys. złotych. Dodatkową karę grzywny, może też wymierzyć powiatowy inspektor sanitarny, a ta wynieść może nawet do 30 tys. złotych.

Policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych ograniczeń. To niezwykle ważne, abyśmy wszyscy, w tym trudnym czasie, zachowywali się odpowiedzialnie i przestrzegali zasad. Z pewnością pomoże to w zapobieganiu rozprzestrzeniania się epidemii. Ograniczmy wyjścia z domu do naprawdę niezbędnego minimum. Chociażby, gdy będziemy musieli pójść na zakupy, to starajmy się, nie robić ich codziennie. To przecież jest możliwe.

Przypominamy ponownie o bezpłatnej aplikacji  „Kwarantanna Domowa”. Dzięki niej uzyskamy niezbędną pomoc w czasie kwarantanny oraz wypełnimy wszystkie zalecenia.

Chcąc się prawidłowo zalogować należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie otrzymane komunikaty i zawarte instrukcje. Pamiętajmy jednak, że nawet osoby korzystające z aplikacji „kwarantanna domowa” mogą wyrywkowo zostać skontrolowane.

Tucholscy policjanci dziękują mieszkańcom powiatu za ogrom przykładów odpowiedzialności w trosce o zdrowie nas wszystkich.

Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony