Wiadomości

Otworzyła salon pomimo zakazu

Data publikacji 02.04.2020

Wczoraj (01.04), pomimo ograniczeń, jedna z fryzjerek wpuściła do zakładu i obsługiwała dwie klientki. Kobiety za złamanie obowiązujących zakazów otrzymały mandaty. Pracownica salonu fryzjerskiego musi liczy się z tym, że funkcjonariusze skierują wniosek o jej ukaranie do sądu. Kara, która grozi za złamanie zakazów wynieść może nawet do 5 000 złotych.

Około godz. 12:00 policjanci otrzymali informację, że jeden z zakładów fryzjerskich w centrum miasta, pomimo wywieszonej tabliczki „zamknięte”, obsługuje klientów.

Dyżurny Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście skierował tam policjantów. Okazało się, że rzeczywiście w zakładzie fryzjerskim  przebywały dwie panie oraz fryzjerka, która wpuściła klientki do środka. Policjanci stwierdzili, że kobiety korzystały z usług fryzjerskich, a pracownica twierdziła, że nie wiedziała, że zakaz jest obowiązującym.

Dwie panie, które korzystały z usług otrzymały mandaty, zaś w stosunku do pracownicy salonu policjanci przeprowadzą postępowanie za złamanie przepisów kodeksu wykroczeń i sporządzą wniosek o ukaranie do sądu.

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony