Wiadomości

Złamał kwarantannę, zostanie ukarany. Policjanci ostrzegają przed lekkomyślnością

Data publikacji 03.04.2020

Każdego dnia rypińscy policjanci wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną respektują ciążący na nich obowiązek. Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów. Przykładem może być rypinianin, który w trakcie obowiązującej go kwarantanny poszedł do sklepu po piwo.

W Rypinie policjanci kontrolując adresy osób objętych kwarantanną nie mogli nawiązać kontaktu z jedną z nich. Funkcjonariusze sprawdzili posesję oraz mieszkanie przez okna budynku, gdzie nie zastali wymienionego. W momencie, gdy mundurowi czekali przed domem podszedł do nich znany im osobiście mężczyzna, którego mieli skontrolować. Na nic się zdały jego tłumaczenia, że poszedł tylko na chwilę do sklepu, by kupić najpotrzebniejsze artykuły.

Funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili Państwowego Inspektora Sanitarnego oraz sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie mężczyzny przez sąd. Mężczyźnie grozi teraz kara ograniczenia wolności i wysoka grzywna.
Policjanci apelują o respektowanie wprowadzonych ograniczeń. Pamiętajmy, że nie przestrzegając zasad kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób.

Autor: mł. asp. Henryk Romanowski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony