Wiadomości

Nieodpowiedzialność mieszkańców Nakła oceni sąd

Data publikacji 03.04.2020

Nakielanie nie korzystali z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym i złamali zakaz grupowania się w związku z panującą pandemią. Teraz ich zachowanie oceni sąd, do którego niebawem policjanci skierują wnioski o ich ukaranie.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (2.04.20) po 22. Kontrolując rejon krajowej „dziesiątki” nakielscy „patrolowcy” zwrócili uwagę na trzech mężczyzn, którzy przemieszczając się poza obszarem zabudowanym nie korzystali z wymaganych prawem elementów odblaskowych. Swoją drogą, spacerując wspólnie, mężczyźni łamali zakaz grupowania się, dlatego też mundurowi podjęli wobec nich interwencję.

Wylegitymowani nakielanie (19l., 23l., 39l.) oświadczyli, że oświetlą się telefonami komórkowymi. Kiedy mundurowi zwrócili im uwagę, że przepisy zabraniają grupować się, opryskliwie odpowiedzieli, że są świadomi wprowadzonych na terenie kraju ograniczeń, ale są wolnymi ludźmi i będą robić co chcą.

Zważywszy na panującą sytuację, takie zachowanie i lekceważenie wprowadzonych ograniczeń jest niedopuszczalne, dlatego mundurowi odstąpili od karania sprawców wykroczenia mandatami i poinformowali ich, że o przebiegu interwencji zostanie powiadomiony sąd.

Tam właśnie niebawem mundurowi skierują wnioski o ukaranie mieszkańców Nakła zarówno za łamanie zakazu grupowania się, jak i przemieszczania się po zmroku poza obszarem zabudowanym bez wymaganych przepisami odblasków. Mężczyźni powinni liczyć się z karami finansowymi.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony