Wiadomości

Mandaty za "spontaniczne" spotkanie w ogródku piwnym

Data publikacji 03.04.2020

Zamknięte bary, puby i inne obiekty muszą takie pozostać na czas zaostrzonych zasad, które wynikają z aktualnej sytuacji wywołanej pandemią. Spotkanie przy piwie kosztowało ich mandaty.

W minioną środę (01.04) dyżurny inowrocławskiej Policji skierował patrol, po tym jak otrzymał sygnał o grupowaniu się osób w zamkniętym ogródku piwnym przy ul. Kusocińskiego. Policjanci interweniowali i zastali tam trzech mężczyzn w wieku 52, 68 i 73 lat. Wszyscy spożywali alkohol i nie było tłumaczenia, że spotkali się spontanicznie i niespodziewanie. Każdy z nich został ukarany mandatem karnym.

Pamiętajmy, że obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem m.in.: dojazdu do pracy czy załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Można się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, czy wyprowadzić psa. Za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 tys. do 30 tysięcy złotych.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony