Wiadomości

Wspólne patrole z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców

Policjanci z Nakła wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskich i Straży Gminnej działającymi na terenie powiatu nakielskiego prowadzą działania, które mają na celu sprawdzanie, jak mieszkańcy przestrzegają obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami mającymi na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się pandemii, mundurowi powiatu nakielskiego nieustannie kontrolują miasta i wsie w powiecie nakielskim. Do działań mających na celu jak najlepsze dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu włączyli się także funkcjonariusze Straży Miejskiej z Nakła i Mroczy oraz Straży Gminnej z Sadek.
Podczas wspólnych patroli mundurowi sprawdzają czy zamknięte są placówki usługowe oferujące usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Kontrolują parki, place zabaw, siłownie zlokalizowane na świeżym powietrzu. Zwracają również uwagę na to, w jaki sposób klienci oczekują w kolejkach przez sklepami, czy zachowują pomiędzy sobą wymagany odstęp oraz, czy nie dochodzi do zakłóceń ładu i porządku publicznego.
Szczególna uwaga zwracana jest też na młodzież, która zgodnie z wprowadzonym obostrzeniami nie może przemieszczać się po ulicach bez osoby dorosłej.
Prowadzone działania mają na celu ochronę zdrowia obywateli.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Policjant i strażnik miejski patrolują ulice
  • Policjant i strażnik miejski patrolują ulice
  • Policjant i strażnik miejski patrolują ulice
  • Policjant i strażnik miejski patrolują ulice
Powrót na górę strony