Wiadomości

Wspólne patrole policjantów i leśników w lasach państwowych

Data publikacji 06.04.2020

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych wprowadził tymczasowy zakaz wstępu do lasu. W związku z powyższym na terenach leśnych zwiększono ilość patroli Policji wraz ze Strażą Leśną.

W miniony piątek (03.04.2020) na terenie Nadleśnictwa Żołędowo funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Żołędowa patrolowali rejon lasów i terenów przyleśnych, gdzie najczęściej zbierały się grupy spacerowiczów. Podczas patrolu sprawdzono poprawność oznaczeń umieszczonych na wjeździe do lasu, które zawierały informacje o obowiązującym zakazie.

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania.

Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.

Autor: mł. asp. Rafał Wohlfeil/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • Patrol podczas czynności.
  • Patrol przy mapie lasu.
  • Znaki i informacje zakazujące wjazdu i wstępu do lasu ustawione przy leśnej drodze.
Powrót na górę strony