Wiadomości

Rodzice pouczeni za brak właściwego nadzoru nad dziećmi

Data publikacji 07.04.2020

Wprowadzone w związku z pandemią zakazy dotyczą między innymi przemieszczania się małoletnich bez nadzoru dorosłych. Niestety zdarzają się przypadki, że rodzice nie dopełniają swoich obowiązków, czego przykładem może być sytuacja, jaka ostatnio miała miejsce w Paterku.

Zgłoszenie o tym, że wbrew obowiązującym zakazom małoletnie dzieci korzystają z placu zabaw w Paterku, wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy minionej niedzieli (5.04.20).
Skierowani na miejsce policjanci faktycznie we wskazanym miejscu zastali troje małoletnich grających w piłkę. Dzieci przebywały na placu bez jakiegokolwiek nadzoru rodziców, poza tym łamiąc czasowy zakaz korzystania z tego typu miejsc.

Policjanci dowieźli chłopców do ich domów i przekazali pod opiekę rodzicom, jednocześnie przeprowadzając z małoletnimi rozmowę wychowawczą na temat zakazów wprowadzonych w związku z pandemią. 
Nieodpowiedzialnością wykazali się niestety rodzice, którzy dopuścili do wspólnej zabawy dzieci na placu zabaw, za co zostali przez mundurowych pouczeni.

Nakielscy policjanci do każdej placówki oświatowej przekazali pismo dotyczące obowiązujących zakazów związanych z przemieszczaniem się małoletnich bez opieki dorosłych. Pisma te trafiły do rodziców, dlatego też mundurowi apelują do opiekunów. Bądźcie odpowiedzialni i pamiętajcie, że od waszego odpowiedzialnego zachowania zależy zdrowie wielu osób!

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony