Wiadomości

Włocławscy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi i rybackimi kontrolują tereny objęte zakazem wstępu

Data publikacji 07.04.2020

Policjanci z Włocławka wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej i Państwowej Straży Rybackiej kontrolują miejsca, co do których wprowadzone zostało czasowe ograniczenie korzystania, a także sprawdzają czy mieszkańcy naszego regionu stosują się do nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Współpraca włocławskich stróżów prawa ze strażnikami rybackimi i leśnymi trwa od wielu lat i przynosi wymierne efekty. W ostatnim czasie, z uwagi na wystąpienie stanu epidemii, wspólne działania ukierunkowano na kontrolę miejsc publicznych w związku z czasowym ograniczeniem korzystania z określonych terenów oraz obowiązkiem ich zabezpieczenia. Policyjni „wodniacy” korzystając z quadów patrolowali razem z innymi podmiotami lasy, plaże wokół jezior, park na Słodowie, rejon nadwiślańskich bulwarów czy usytuowane wokół tych obszarów place zabaw. Mundurowi zwracali uwagę czy nikt tam nie przebywa i czy mieszkańcy nie naruszają innych nakazów i zakazów związanych np. z poruszaniem się w miejscach publicznych. W trakcie służby nie napotkano żadnych osób łamiących przepisy prawa.

Słoneczna pogoda, która towarzyszy nam od kilku dni, zachęca do korzystania ze świeżego powietrza. Pamiętajmy jednak, że należy przestrzegać wprowadzonych obostrzeń i bez potrzeby nie przemieszczać się, zwłaszcza tam, gdzie obowiązuje zakaz wstępu. W takich przypadkach funkcjonariusze będą reagować na popełnione przewinienie. Lekceważenie wprowadzonych przepisów grozi nie tylko konsekwencjami finansowymi, ale przede wszystkim zdrowotnymi. Apelujemy zatem, by bez potrzeby nie narażać siebie i innych.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Policjanci na quadach patrolują tereny leśne
  • Policjanci na quadach patrolują tereny leśne
  • Policjanci na quadach patrolują place zabaw
Powrót na górę strony