Wiadomości

Złamali zasady kwarantanny – nie unikną odpowiedzialności. Policja przestrzega przed lekkomyślnością

Data publikacji 08.04.2020

Mieszkańcy gminy Łabiszyn oraz 45-latek z gminy Barcin odpowiedzą za złamanie domowej kwarantanny. Policjanci potwierdzili, że osoby objęte obowiązkową izolacją nie respektowały jej warunków. Policjanci sporządzą wnioski o ukaranie do sądu, a kara może być bardzo dotkliwa.

W ostatnich dniach policjanci żnińskiego garnizonu potwierdzili dwa przypadki niestosowania się do kwarantanny domowej. Pierwszy z nich dotyczył 45-latka z gminy Barcin, który opuścił miejsce obowiązkowej izolacji i poszedł do sklepu po papierosy.

Konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania poniosą także mieszkańcy gminy Łabiszyn. 48-letnia kobieta objęta kwarantanną wspólnie ze swoim partnerem, przyjmowali w mieszkaniu gości, z którymi spożywali alkohol. Ponadto, jak ustalili mundurowi, kobieta i mężczyzna nie stosowali się do zasad kwarantanny i wychodzili do sklepu na zakupy.

W obydwu przypadkach policjanci skierują wnioski o ukaranie do sądu. Poinformowali także Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Nieodpowiedzialnym mieszkańcom naszego powiatu grozi teraz do 5000 złotych grzywny oraz kara administracyjna w wysokości nawet 30 000 zł. 

Przypominamy!


Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje! To nie jest czas na odwiedziny czy spotkania towarzyskie! Naruszając przepisy dotyczące obowiązkowej izolacji narażamy życie i zdrowie innych osób! 

Autor: podkom. Wioleta Burzych
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony