Wiadomości

Nieodpowiedzialne zachowanie mieszkańców nakielskiej gminy oceni sąd

Data publikacji 08.04.2020

Spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem urządzili sobie na terenie leśnym w podnakielskiej wsi mieszkańcy gminy. Za to nieodpowiedzialne zachowanie część „imprezowiczów” odpowie przed sądem.

Informacje o tym, że na terenie leśnym w podnakielskiej wsi grupa osób spotkała się, by wspólnie spożywać alkohol, otrzymała wczoraj (7.04.20) jedna z nakielskich policjantek. Sprawdzić tę informację mundurowa pojechała razem z dzielnicowym.

Zgłoszenie potwierdziło się bardzo szybko. Zastane w lesie osoby faktycznie bawiły się w najlepsze, za nic mając zakazy wprowadzone w związku z pandemią. Policjanci zwrócili uwagę „imprezowiczom”, że dla własnego bezpieczeństwa i ochrony swojego zdrowia, powinni póki co unikać tego typu spotkań.

Dwóch mężczyzn przyznało rację policjantom i przeprosili za swoje zachowanie, dlatego zostali pouczeni. Całkiem inną ocenę swojego zachowania miało dwóch pozostałych biesiadników, którzy nie dość, że oświadczyli, że za nic mają obowiązujące zakazy, to butelkami po wypitym chwilę wcześniej alkoholu zaśmiecali las. Wobec tych mieszkańców nakielskiej gminy policjanci skierują wnioski o ukaranie do sądu. Do sądu rodzinnego trafi też informacja o zachowaniu 16-latki, która wspólnie z mężczyznami biesiadowała.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony