Wiadomości

Wspólnie kontrolowali tereny leśne

Data publikacji 09.04.2020

Policjant z nakielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego wspólnie z przedstawicielem Straży Leśnej kontrolowali wczoraj lasy znajdujące się na terenie nakielskiej gminy, a zarządzane przez Nadleśnictwo Bydgoszcz. Podczas kontroli nie ujawniono nieprawidłowości.

Zakazy wprowadzone w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa dotyczą także wstępu do lasów, gdyż z tych właśnie miejsc wiele osób chętnie korzystało, by spędzać czas poza domem. Jednak, póki co, wstęp do lasów jest zabroniony, a o przestrzeganie zakazów dbają wspólnie policjanci i „leśnicy”.

Jedna z tego typu wspólnych służb odbyła się wczoraj (8.04.20). Policjant z nakielskiej „patrolowki” oraz przedstawiciel Straży Leśnej z Nadleśnictwa Bydgoszcz sprawdzali lasy w nakielskiej gminie. Zwracano uwagę na grupowanie się osób i korzystanie z lasów wbrew obowiązującym zakazom. Prowadzono też kontrolę pod kątem kradzieży drewna.Funkcjonariusze nie ujawnili nieprawidłowości.

Przypominamy mieszkańcom, by z rozsądkiem podchodzić do obowiązujących zakazów, gdyż mają one na celu przede wszystkim ochronę naszego zdrowia.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • Funkcjonariusze podczas służby.
  • Policjant i leśnik podczas służby.
  • Policjant podczas służby w terenie leśnym.
Powrót na górę strony