WIADOMOŚCI

Podziękowania za skuteczne działania dla rypińskich policjantów

Działania rypińskich policjantów docenił jeden z obywateli, który oficjalnie podziękował funkcjonariuszom za ich pracę. Policjanci doprowadzili do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży i odzyskania mienia.

W kwietniu br. rypińscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży łódki wiosłowej wartości 2000 zł, która była zacumowana przy pomoście nad jeziorem w gminie Rogowo. Policjanci, którzy pojechali na miejsce wykonali szereg czynności wykrywczych.

Początkowo nic nie wskazywało, na to że uda się ustalić sprawcę, jednak po analizie zebranych dowodów policjanci wpadli na pewien trop. Ustalili bowiem, jakim pojazdem przyjechali sprawcy po łódkę, a w toku dalszych czynności ustalili tych sprawców. Byli nimi trzej mieszkańcy powiatu rypińskiego w wieku 36, 27 i 24 lat. Policjanci odzyskali również skradzioną łódkę, którą sprawcy zdążyli przemalować i sprzedać.

Teraz mężczyźni przez sądem odpowiedzą za przestępstwo, którego się dopuścili. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Działania rypińskich policjantów docenił zgłaszający. Mężczyzna wysłał oficjalne podziękowanie dla policjantów, którzy z pełnym zaangażowaniem doprowadzili do ustalenia sprawców i odzyskania skradzionego mienia.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska