Wiadomości

Służby gotowe na letnie wakacje. Briefing u Kujawsko-pomorskiego Wojewody

Dziś (26.06) w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbył się briefing podczas którego Szefowie służb informowali o gotowości do pracy podczas wakacji, które w tym roku z powodu epidemii będą nieco inne. Podstawowe zadania policji będą jednak niezmienne. Bezpieczeństwo - to hasło akcji „Kręci nas bezpieczeństwo… nad wodą, w górach, na rowerze”. Gospodarzem briefingu był Wojewoda Kujawsko-Pomorski P. Mikołaj Bogdanowicz.

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski wziął udział w briefingu, podczas którego przekazano informacje o działania służb podczas letnich wakacji, które dziś właśnie się rozpoczynają.

W spotkaniu wzięli udział także Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy.

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski przekazał informacje o działaniach kujawsko-pomorskiej policji. Mając na względzie bezpieczeństwo policyjne patrole będą widoczne na drogach, przez które przejeżdżają także turyści jadący na wakacje. Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo na wodach, gdzie uruchomione będą placówki sezonowe, a także delegowani będą policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. W ramach działań związanych z wakacjami wznowione zostaną także kontrole autokarów, wiozących dzieci na letni wypoczynek.

-Jesteśmy województwem przejazdowym, w ubiegłym roku, samą tylko autostradą przejechało 21 milionów pojazdów, a w okresie wakacyjnym prawie 5 milionów. Jesteśmy przygotowani, aby poczucie bezpieczeństwa było w tym roku lepsze niż w roku ubiegłym – powiedział insp. Mirosław Elszkowski. Insp. Elszkowski zaapelował również, aby nie bagatelizować informacji o zagrożeniach i nieprawidłowościach, a wszelkie sygnały o nich przekazywać za pośrednictwem numeru 112 Policji, po to, by mogła w sposób odpowiedni reagować.

Podczas briefingu głos zabrali także Szefowie, obecnych na miejscu, służb, a przede wszystkim Wojewoda, będący organizatorem dzisiejszego spotkania:

- Mamy za sobą bardzo trudny rok szkolny. Chcemy, aby w dobie pandemii koronawirusa,   rozpoczynające się właśnie wakacje były jak najbardziej bezpieczne dla dzieci i młodzieży z naszego województwa. Kujawsko-pomorskie służby wielokrotnie potwierdzały, że działają na bardzo wysokim poziomie i dlatego, także w czasie wakacji, zarówno podczas wypoczynku zorganizowanego, na kąpieliskach, jak również na drogach, możemy czuć się bezpieczni – mówił Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Wszyscy zgodnie życzyli mieszkańcom udanych i bezpiecznych wakacji.

Autor: mł. insp. Monika Chlebicz
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Wojewoda przemawia do zaproszonych gości
  • Komendant przemawia do zaproszonych gości
  • Komendant przemawia do zaproszonych gości
  • mężczyzna przemawia do zaproszonych gości