Wiadomości

Zatrzymani do zniszczenia mienia

Data publikacji 29.06.2020

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali dwóch podejrzanych o uszkodzenie pojazdu należącego do komitetu wyborczego jednego z kandydatów na urząd Prezydenta RP. To 21-letni z Bydgoszczy i 24-latek z Drawska Pomorskiego. Prokurator zdecydował, że obaj mężczyźni będą musieli zgłaszać się na policyjny dozór, obowiązuje ich zakaz opuszczania kraju i muszą zapłacić poręczenie majątkowe. Grozi im do 5 lat więzienia.

W minioną środę (24.06.20) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zostali powiadomieni przez przedstawiciela komitetu wyborczego jednego z kandydatów na Prezydenta RP o zniszczeniu mienia. Z relacji poszkodowanego wynikało, że nieznani sprawcy uszkodzili jego pojazd. Kryminalni, którzy zajęli sie sprawą na podstawie zgromadzonych ustaleń zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn: 21-latka z Bydgoszczy i 24-latka z Drawska Pomorskiego. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia pojazdu na szkodę komitetu wyborczego i zniesławienia kandydata na urząd Prezydenta RP .

Wczoraj (28.09.20) obaj mężczyźni zostali doprowadzeni przed oblicze prokuratora, który po zapoznaniu z materiałem zgromadzonym przez policjantów zdecydował, że obaj mają zakaz opuszczania kraju, zostali zobligowani do poręczenia majątkowego, a ponadto młodszy z nich dwa razy w tygodniu a starszy cztery będą musieli meldować się w jednostce policji w ramach dozoru. Obu grozi kara do 5 lat wiezienia. 
Teraz obu mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony