Wiadomości

Podsumowanie pierwszego wakacyjnego weekendu na włocławskich drogach

Data publikacji 29.06.2020

Minione trzy dni to pierwszy weekend wakacji. Włocławscy policjanci, wspierani przez grupę SPEED, na terenie miasta i powiatu nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Wyeliminowali natomiast 3 kierujących, którzy prowadzili auta po pijanemu oraz zatrzymali trzem kierowcom prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

Mundurowi z Włocławka wspierani przez grupę SPEED podczas pierwszego wakacyjnego weekendu (26-28.06.20) dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego tak, aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu swojej podróży. Przez trzy dni policjanci ruchu drogowego nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 29 zdarzeń drogowych okazało się kolizjami. 

W czasie działań policjanci na drogach zatrzymali trzech kierujących, którzy prowadzili na tzw. podwójnym gazie. Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego przyczynił się świadek, który w piątek (26.06.20) widząc zachowanie kierowcy vw zaalarmował mundurowych z Chocenia. Kiedy policjanci dotarli na miejsce wyczuli od 47-latka silną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie tylko potwierdziło ten fakt. Urządzenie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie!

Następnego nieodpowiedzialnego kierowcę ujawnili policjanci ruchu drogowego w sobotę (27.06.20) podczas kontroli drogowej w Lubrańcu na al. Lipowej. Jak się okazało badanie trzeźwości 27-letniego kierowcy vw wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. 

Do ostatniego zatrzymania doszło w niedzielę (28.06.20) w m. Czaple Nowe (gm. Lubień Kujawski), gdzie według zgłoszenia audi uderzyło w ogrodzenie posesji. Na miejscu funkcjonariusze z Posterunku Policji w Lubieniu Kujawskim zatrzymali 25-letnią kierującą, u której badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu. 

W każdym przypadku mundurowi sporządzili dokumentację procesową i każdy z kierujących w stanie nietrzeźwości poniesie konsekwencje swojego zachowania. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie może im grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

Natomiast tylko jednego dnia (26.06.20) policjanci z włocławskiej grupy SPEED zatrzymali trzem kierowcom prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące ograniczenia w obszarze zabudowanym. W dwóch przypadkach na al. Kazimierza Wielkiego we Włocławku na ograniczeniu do 40 km/h, w pobliżu oznakowanego przejazdu dla rowerów, urządzenie pomiarowe wykazało przekroczenie prędkości o 59 km/h i 70 km/h. Natomiast na ul. Krzywa Góra kierująca miała na liczniku podczas pomiaru 111 km/h tj. więcej o 61 km/h niż obowiązująca ją tam „pięćdziesiątka”.

Teraz każdy kierowca za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym musi pożegnać się na 3 miesiące z prowadzeniem pojazdów. Dodatkowo wszyscy zostali ukarani mandatami, a na konto wpłynęło im po 10 punktów karnych. 

Autor: st. sierż Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony