Wiadomości

Młody kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 01.07.2020

Policjanci z bydgoskiej grupy „SPEED” namierzyli pędzącego citroena. Funkcjonariusze zarejestrowali wykroczenie laserowym miernikiem prędkości. Pomiar wykazał 110 km/h w terenie zabudowanym. Kierująca straciła prawo jazdy, które nabyła kilka tygodni temu.

Do zdarzenia doszło wieczorem na ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy. Policjanci z bydgoskiej „drogówki” dokonując kontroli prędkości, namierzyli pędzącego citroena. Mundurowi przy pomocy laserowego miernika zmierzyli jego prędkość. Pomiar wykazał, że auto jedzie z prędkością 110 km/h, gdzie obowiązuje na tym odcinku drogi ograniczenie do 50 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. 18-latka za kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym straciła prawo jazdy. Okazało się, że miała je bardzo krótko. Uprawnienia do kierowania pojazdami nabyła na początku czerwca. Ponadto, za przekroczenie prędkości została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony